KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449520
*
nr 744 9520
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:14:45
1
1.100 kr
27/2 13:07:16
2
550 kr
27/2 13:08:39
2
1.000 kr
27/2 13:09:25
2
1.500 kr
27/2 15:18:40
1
Vinnande bud
27/2 16:23:00
2
1.700 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 744 9520
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:14:45 | 1 | 1.100 kr |
27/2 13:07:16 | 2 | 550 kr |
27/2 13:08:39 | 2 | 1.000 kr |
27/2 13:09:25 | 2 | 1.500 kr |
27/2 15:18:40 | 1 | Vinnande bud |
27/2 16:23:00 | 2 | 1.700 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22